SVT1

06:10 Plus
07:10 Klokast i klassen
07:25 Antikrundan
08:25 Auktionskammaren
09:15 Mat med Kira Repris
10:30 Vinterstudion
11:00 Alpint: Världscupen Garmisch-Partenkirchen
12:00 Vinterstudion
12:15 Längdskidor: Världscupen Holmenkollen
13:45 Vinterstudion
14:30 En stad - en historia
14:40 Bastubaletten
15:10 Husdrömmar
16:10 Karl för sin kilt
17:00 Ridsport: Världscuphoppning
17:55 Sportnytt
18:00 Rapport
18:10 Lokala nyheter
18:15 Landet runt
19:00 Sportspegeln
19:30 Rapport
19:55 Lokala nyheter
20:00 Så ska det låta
21:00 Kampen om tungvattnet
21:45 London spy
22:45 Rapport
22:50 Simma lugnt, Larry!
23:20 Shetland
00:20 Melodifestivalen 2016: Deltävling 1
01:50 Game of Thrones
02:40 Antikrundan
03:40 Plus
04:45 Sverige!

SVT2

08:10 Mari Boine - världsnomaden
09:00 Rapport
09:05 Sverige idag på romani chib/arli
09:10 Sverige idag på romani chib/lovari
09:15 Babel bio
10:00 Rapport
10:05 Gudstjänst
10:55 K-märkt
11:00 Rapport
11:05 Min sanning: Magnus Uggla
12:05 Rapport
12:10 Peter Mattei x 2
12:10 "Man blir den bulle man blir"
13:10 Peter Mattei x 2
13:10 "Jag lever min dröm"
14:10 Två miljoner turer in till stan
14:20 Mitt Sverige
14:50 Vegorätt
15:20 Där ingen skulle tro att någon kunde bo
15:50 Trädgården på Strömsö
16:20 Rapport
16:25 Sverige idag på meänkieli
16:30 Jahki Sámis - året i Sápmi
17:00 Kortfilmsklubben - tyska
17:17 Kortfilmsklubben - tyska
17:30 Kortfilmsklubben - tyska
17:45 #lovemilla
17:50 Tio lektioner i språkdidaktik
18:00 Ei saa peittää
18:30 Nysvenskar
19:00 Världens natur: Atlantens vilda sida
19:55 Kvällsgäss
20:00 Min sanning: Suzanne Osten
21:00 Aktuellt
21:15 Agenda
22:00 Dokument utifrån: Nedskjuten
22:55 Gudstjänst
23:45 Krusse i Amerika
00:45 Sverige idag på meänkieli
00:50 24 Vision
01:00 Rapport
01:05 Sportspegeln
01:35 24 Vision
02:00 Rapport
02:05 24 Vision
03:00 Rapport
03:05 24 Vision
04:00 Rapport
04:05 24 Vision
05:00 Rapport

TV3

06:25 Michael J Fox Show
06:50 Frasier
07:15 Alla älskar Raymond
07:40 The Goldbergs
08:00 Pretty Little Liars
09:00 Svenska Hollywoodfruar
10:00 Svenska Hollywoodfruar
11:00 My Shopping Addiction
12:00 16 Kids and Counting
13:00 Vanderpump Rules
14:00 Top Model 22
15:00 Snuten i varuhuset
17:00 Lyxfällan
18:00 Lyxfällan
19:00 Parneviks
20:00 Black Widows
21:00 The Wolverine
23:30 NFL: Super Bowl 50: Denver Broncos-Carolina Panthers
04:40 Frasier
05:05 The Goldbergs
05:30 Alla älskar Raymond

TV4

06:55 Jamie Olivers smarta rätter
07:55 Nyhetsmorgon
11:30 När och fjärran Repris
12:30 En resa för livet Repris
13:30 Bygglov Repris
14:30 Världens roligaste djur
15:25 Tareq Taylors nordiska matresa
15:55 Päron i solen
16:55 Lillelördag Repris
17:55 Keno
18:00 Bingolotto
19:00 TV4Nyheterna
19:10 TV4Sporten
19:25 TV4Vädret
19:30 Bingolotto
20:00 Farmen
21:00 Contagion
22:00 TV4Nyheterna
22:05 TV4Vädret
22:15 Contagion
23:20 Partners In Crime Repris
00:25 Blade Trinity
02:35 Sanctum

Kanal 5

06:25 Star Wars Rebels
06:50 Bunheads
07:40 Young & Hungry
08:05 Christine
08:55 Blood and Oil
09:55 Ninja Warrior Sverige
10:55 Extreme Couponing
11:25 Extreme Couponing
12:00 Extreme Couponing
12:30 Arga snickaren VIP
13:30 Bandy-VM 2016
17:00 Wimbledon
19:00 Ullared
20:00 Home Free
21:00 Sherlock Holmes
23:35 Criminal Minds
00:30 CSI: Cyber
01:25 2 1/2 män
01:55 2 1/2 män
02:25 Person of Interest
03:25 Supernatural
04:10 Sofias änglar
04:55 Twisted

TV6

06:30 Seinfeld
07:00 Seinfeld
07:30 Seinfeld
08:00 Seinfeld
08:30 Seinfeld
09:00 The Vampire Diaries
10:00 Grimm
11:00 Jims värld
11:30 Jims värld
12:00 NCIS: Los Angeles
13:00 NCIS: Los Angeles
14:00 NCIS: Los Angeles
15:00 Cops
15:30 Cops
16:00 Nemas problemas med Erik och Mackan
17:00 Simpsons
17:30 Simpsons
18:00 Amazing Race: All-Stars
19:00 Ink Master
20:00 How I Met Your Mother
20:30 How I Met Your Mother
21:00 2 1/2 män
21:30 Fresh Off the Boat
22:00 Heroes Reborn
23:00 American Dad
23:30 American Dad
00:00 2 1/2 män
00:30 Fresh Off the Boat
01:00 Heroes Reborn
01:50 How I Met Your Mother
02:15 How I Met Your Mother
02:40 Family guy
03:00 American Dad
03:25 American Dad
03:45 Amazing Race: All-Stars
04:30 Cops
04:55 Cops
05:15 Best Ink

MTV

Sjuan

07:05 Dr Phil
08:00 Dr Phil
11:00 Paul Hollywoods pajer och desserter Repris
12:00 Paul Hollywoods pajer och desserter
13:00 Sjukhuset på ön
13:30 Sjukhuset på ön
14:00 Världens strängaste föräldrar - Danmark
14:55 Rensa i röran
16:00 Rensa i röran
17:00 Trinny & Susannah stylar om Sverige Repris
18:00 SOS Djur Repris
19:00 SOS Djur
20:00 Det okända
21:00 Spårlöst
22:00 Miss Marple
00:00 Ghost hunters
00:55 Hemsökta hus
01:55 Paranormal state
02:25 Paranormal state
02:55 Hemsökta hus
03:55 Onda andars hus
05:00 Vem dömer Amy?

Kanal 9

06:05 Duck Commander
06:30 Duck Commander
07:00 Saturday Night Live
08:00 Homeshop
08:45 Raising Hope
09:15 The Flash
10:15 Saturday Night Live
11:15 2 1/2 män
11:45 2 1/2 män
12:15 Top 20 Countdown
13:15 SOS Florida
14:15 Rude Tube
14:45 Rude Tube
15:15 Råttjägarna
16:15 Diners, Drive-ins and Dives
16:45 Brew Dogs
17:45 Grand Designs
18:50 White Collar Brawlers
19:50 Top Gear: Top 41
21:00 Person of Interest
22:00 Signs
00:00 Shameless
01:15 Shameless
02:20 Kommissarie Lewis
04:00 The Flash
04:45 Top 20 Countdown

Eurosport

06:30 Backhoppning: Världscupen i Oslo, Norge
07:45 Rodel: Världscupen i Sotji, Ryssland
08:45 Rodel: Världscupen i Sotji, Ryssland
09:15 Rodel: Världscupen i Sotji, Ryssland
10:30 Alpint: Världscupen i Garmisch Partenkirchen, Tyskland
12:15 Längdåkning: Världscupen i Oslo, Norge
14:00 Backhoppning: Världscupen i Oslo, Norge
16:00 Längdåkning: Världscupen i Oslo, Norge
17:00 Skidskytte: Världscupen i Canmore, Kanada
18:00 Skidskytte: Världscupen i Canmore, Kanada
18:45 Längdåkning: Världscupen i Oslo, Norge
19:15 Nyheter: Eurosport News
19:20 Backhoppning: Världscupen i Oslo, Norge
20:15 Vintersport: Wintersports Today
21:15 Skidskytte: Världscupen i Canmore, Kanada
21:45 Skidskytte: Världscupen i Canmore, Kanada
23:15 Nyheter: Eurosport News
23:20 Rally: European Rally Championship - Lettland
23:45 Snooker: German Masters i Berlin, Tyskland

Eurosport 2

06:15 Rally: European Rally Championship - Lettland
06:45 Cykel: Tour of Dubai
08:00 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
09:00 Freestyle: FIS-världscupen i Deer Valley, USA
10:00 Backhoppning: Världscupen i Oslo, Norge
11:00 Cykel: Volta a la Comunitat Valenciana, Spanien
12:00 Cykel: Volta a la Comunitat Valenciana, Spanien
13:30 Cykel: Tour of Dubai
14:00 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
15:15 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
17:30 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
19:30 Fotboll: Bundesliga - höjdpunkter
20:25 Nyheter: Eurosport News
20:30 Snooker: German Masters i Berlin, Tyskland
23:00 Futsal: EM i Belgrad, Serbien
23:55 Nyheter: Eurosport News
00:00 Backhoppning: Världscupen i Oslo, Norge

TV4 Sport

07:05 Fiske
07:30 Motor: Bilbyggarna
10:00 Handboll: Ystad - Kristianstad
11:20 Handboll: Västerås - Skuru
12:40 Jakt & fiske
13:30 Fiske
13:55 Fotboll: Lille - Rennes
14:50 Fotboll: Studio halvtid
15:00 Fotboll: Lille - Rennes
16:00 Fiske
16:30 Fiske
16:55 Fotboll: Bordeaux - Saint-Etienne
17:50 Fotboll: Studio halvtid
18:00 Fotboll: Bordeaux - Saint-Etienne
19:00 Jakt & fiske
19:55 Jakt & fiske
21:00 Fotboll: Monaco - Bastia
22:55 Fotboll: Lille - Rennes
00:45 Fotboll: Bordeaux - Saint-Etienne
02:35 Fotboll: Monaco - Bastia
04:25 Travåret 2015 Repris

Viasat Sport

10:00 NHL: Dallas Stars-Chicago Blackhawks
12:25 Serie A: Verona-Inter
14:55 Serie A
17:00 NFL: Road to the Super Bowl
18:10 La Liga: Celta Vigo-Sevilla
20:40 Serie A: Roma-Sampdoria
22:45 TBA: Program meddelas senare
00:45 TBA: Program meddelas senare

Viasat Sport Fotboll

08:00 Premier League: Match meddelas senare
10:00 Premier League: Match meddelas senare
11:55 La Liga: Levante-Barcelona
14:00 Premier League-studion
14:25 Premier League: Bournemouth-Arsenal
16:30 Premier League-studion
16:55 Premier League: Chelsea-Manchester United
19:00 Premier League-studion
19:45 Premier League World
20:25 La Liga: Granada-Real Madrid
22:30 Premier League: Match meddelas senare
00:20 Premier League: Match meddelas senare
02:10 Premier League: Match meddelas senare

Viasat Sport Motor

12:00 F1-klassiker: Säsongen 1997
13:00 F1-klassiker: Säsongen 1998
14:00 Formel 1: Storbritanniens GP
17:00 F1-klassiker: Storbritanniens GP 1993
19:00 Speedway GP Highlights: Gorzow
20:00 GP2 Series: Ryssland - Race 1
21:30 GP2 Series: Ryssland - Race 2
22:30 Formel 1: Storbritanniens GP Highlights
23:30 GP3 Series: Abu Dhabi - Race 1
00:30 GP3 Series: Abu Dhabi - Race 2

Canal+ Sport 1

Canal+ Sport 2

Canal+ Sport Extra

Canal+ Sport HD

Canal+ Hits Sport Weekend

Animal Planet

06:25 Big Fish Man: Amazonfloden
07:15 Bugging Out: Skorpionkonungen
07:45 Bugging Out: Tarantelträffen
08:10 Rugged Justice: Den tunna gröna linjen
09:05 Dr. Dee: Alaska Vet: Tvätt- och operationssal
10:00 Dinosaurs in the Outback
10:55 Austin Stevens: ormmästaren: Jakten på jätteödlan
11:50 Bahama Blue
12:45 Vildaste Latinamerika: Amazonas
13:40 North America: Laglösa och skelett
14:35 Wildest Middle East: Turkiet
15:30 De vildaste öarna: Japan: de extrema öarna
16:25 Wild Mexico
17:20 Wild Capture School
17:50 Wild Capture School
18:15 Rugged Justice: Den tunna gröna linjen
19:10 Dr. Dee: Alaska Vet: Tvätt- och operationssal
20:05 Dinosaurs in the Outback
21:00 Wild Capture School
21:30 Wild Capture School
21:55 Austin Stevens: ormmästaren: Jakten på jätteödlan
22:50 Gator Boys: Alligatorproblem
23:45 Gator Boys: Kvinnlig konkurrens
00:40 Bahama Blue
01:35 Vildaste Latinamerika: Amazonas
02:25 North America: Laglösa och skelett
03:15 Wildest Middle East: Turkiet
04:02 De vildaste öarna: Japan: de extrema öarna
04:49 Wild Mexico

Discovery Channel

07:20 Garage Squad: Det röda hotet
07:50 Garage Squad: Datsun i dåligt skick
08:15 Battle Factory
08:40 Battle Factory
09:05 Deadliest Catch: Julsabotage
10:00 Deadliest Catch: Starka åsikter
11:00 Deadliest Catch: The Bait: Ynglingar vid rodret
12:00 Deadliest Catch: En ny kapten i stan
13:00 Deadliest Catch: The Bait: Fiska i diket
14:00 X-Ray Mega Airport: Kamp mot klockan
15:00 Salvage Hunters
16:00 Secret Space Escapes: Mayday på hemligt uppdrag
17:00 Railroad Alaska: Isräddning
18:00 Gold Rush: Skattkammarön
19:00 Secret Space Escapes: Ingen återvändo
20:00 Combat Trains: Värdefull last
21:00 Salvage Hunters
22:00 Gold Rush: Drömmen om Eldorado
23:00 Argo: The Inside Story
00:00 Railroad Alaska: Isräddning
01:00 Gold Rush: Drömmen om Eldorado
02:00 X-Ray Mega Airport: Kamp mot klockan
03:00 Street Outlaws: David och Goliat
03:55 Salvage Hunters
04:45 True Stories: Sanningen bakom Närkontakt av tredje graden

Discovery World

06:50 I Thesigers fotspår
07:40 Dinosauriefjäderns gåta
08:30 På jakt efter Eden
09:20 Orkanen Sandy
10:10 Extreme Engineering: Serbiens längsta bro
11:00 Extreme Engineering: Azerbajdzjans förbluffande förvandling
11:50 Extreme Engineering: Lösningen på Australiens torka
12:40 Extreme Engineering: Futuristiskt flytande Amsterdam
13:30 Extreme Engineering: Mumbais flygplats
14:20 Deadliest Catch: Blod, svett och tårar
15:10 Deadliest Catch: Lura döden
16:00 Deadliest Catch: Räddning på Berings hav
16:50 Deadliest Catch: Sista varvet
17:40 Amerika: fakta vs. fiktion: Högtidernas hemligheter
18:05 Amerika: fakta vs. fiktion: Himlens kungar
18:30 Hur vi byggde bomben
20:10 Shadow Ops: Flykten från Moskva
21:00 Hur vi byggde bomben
22:40 Ursprung
23:05 Ursprung
23:30 Solved: Väktaren
00:20 Solved: Brutna löften
01:05 MASH i verkligheten
01:50 Trängsel: Tågstationen
02:35 Trängsel: Flygplatsen
03:20 Trängsel: Gränsövergången
04:05 Trängsel: Hotell
04:50 Märkliga maträtter: Marocko

Discovery Science

06:23 Food Factory: Röd lakrits
06:45 Food Factory: Makaroner
07:08 Food Factory: Salt och sött
07:30 Food Factory: Tikka du om curry?
07:53 Food Factory: Godis blir din lycka
08:15 Food Factory: Såsigt värre
08:38 Food Factory: Vårrullar och pekanchoklad
09:00 Food Factory: Dubbelt så gott
09:23 Food Factory: Oslagbar senap
09:45 Food Factory: Sockersöt kärlek
10:08 How Do They Do It?: Rymddräkt/Dieselmotorer/Neonskyltar
10:30 How Do They Do It?: Byggnader/Elledningsstolpar/Ballongtillverkare
13:57 Strangest Weather on Earth: Vattenkaos
14:44 Storm Chasers: Tornador i Dixie Alley
15:31 Storm Chasers: På egen bakgård
16:18 Storm Chasers: Efterdyningar
17:05 Storm Chasers: Ingen vila för trötta ben
17:50 Mythbusters: Studsande kula
18:40 Mythbusters: Köra i högklackat
19:25 Mythbusters: Gungande pirater
20:15 Mythbusters: Eld vs is
21:00 Mythbusters: Mytens revansch
21:45 How the Universe Works: Starman
22:35 How the Universe Works: Vintergatan
23:20 How the Universe Works: Utrotning
00:08 How the Universe Works: Saturnus
00:55 How the Universe Works: Första sekunden
01:42 Food Factory: Salt och sött
02:05 Food Factory: Tikka du om curry?
02:29 Food Factory: Röd lakrits
02:52 Food Factory: Makaroner
03:16 Food Factory: Godis blir din lycka
03:39 Food Factory: Såsigt värre
04:03 Food Factory: Vårrullar och pekanchoklad
04:26 Food Factory: Dubbelt så gott
04:50 Food Factory: Oslagbar senap
05:13 Food Factory: Sockersöt kärlek

National Geographic

06:45 Hur man blir bäst på allt: Del 11
07:10 Haverikommissionen: Terror i San Francisco
08:05 Big Fish Texas: Däckskarl nere för räkning
09:00 Hazen Audel – den ultimata överlevaren: In i vilda vatten
09:55 Sex till salu: Amerikanska eskorter
10:50 Moderna sexslavar
11:45 Det laglösa folket: På jakt efter blod
12:40 Anne Franks sista dagar
14:30 Hitlers kapitulation: Nazisternas sista strid
15:25 Hitlers kapitulation: Nazitysklands fall
16:20 Det laglösa folket: På jakt efter blod
17:15 Helvetets motorväg: Inga tårar under bogseringen
18:10 Big Fish Texas: Däckskarl nere för räkning
19:05 Hazen Audel – den ultimata överlevaren: In i vilda vatten
20:00 Haverikommissionen: Terror i San Francisco
21:00 Hacking the System: Så arbetar bedragare
21:30 Hacking the System: Vildmarkstips
22:00 PREMIÄR Brain Games - Hjärnans illusioner: Möt hjärnan
23:00 PREMIÄR Star Talk: Seth MacFarlane
00:00 Historiens värsta naturkatastrofer
01:50 På insidan: Kokainkrig: Knarksmugglare
02:40 Tidernas värsta väder?
04:25 Det laglösa folket: På jakt efter blod

Viasat Nature/Crime

06:35 Djurakuten
07:00 Djurakuten
07:25 Djurakuten
07:50 Djurakuten
08:15 Djurakuten
08:40 Djurakuten
09:00 Djurakuten
09:25 Planet Europe
10:15 Naturens mikrovärldar
10:45 Naturens mikrovärldar
11:15 Planet Europe
12:05 Under Okavangos yta
16:35 Till planet Europa och vidare
17:25 Walking on Earth
18:20 Påskelefanten Paseka
19:15 Krokodilers hemliga liv
21:10 Expedition tiger
22:05 Till planet Europa och vidare
22:50 Regnskogen mitt i stan

Kunskapskanalen

09:00 UR Samtiden
15:00 Antikmagasinet
15:30 Arkitektens hem och verk
16:00 Vår tids fåfänga
16:30 Lärlabbet
17:00 Flugor
17:05 Vår plats i universum
17:55 Världens museer: Israel museum
18:35 70-talets USA
19:20 Bygga hus av skrot
20:05 Nilen: flodernas flod
21:00 Fosterland
22:00 Borgens hemligheter
23:00 Förintelsen - historiens värsta brott
23:55 Sapmi sessions

TV4 Fakta

06:30 Vilda veterinärer
07:00 Vilda veterinärer
07:30 Vilda veterinärer
08:00 MC-patrullen räddar liv
09:00 MC-patrullen räddar liv
10:00 De giriga
11:00 Överleva
12:00 Överleva
13:00 Överleva
13:55 Uppdrag: Missbruk
14:50 Bedrägeripolisen
15:25 Bedrägeripolisen
16:00 Alkohol - USA:s dödligaste drog Repris
17:00 Hemligheter från läkarnas journaler Repris
18:00 Maffiapolisen i New York Repris
19:00 Morgan Spurlock granskar USA
20:00 Amityville - en mördares testamente Repris
21:00 Englands mörkaste hemligheter
22:00 På rymmen - brottlsingens berättelse
23:00 Rysslands extrema fängelser
00:00 Mitt barns tidigare liv
01:00 48 avgörande timmar
02:00 Brottsplats USA
02:30 Brottsplats USA
03:00 Kvinnor som mördar
04:00 Unga mördare Repris

TV8

07:00 En plats i solen: vintersol
08:00 TV-SHOP
08:30 Draknästet
09:30 Baka med Manuela
10:00 Baka med Manuela
10:20 Million Dollar Listing New York
11:20 Property Ladder: Mardrömsprojektet
12:25 Final Offer
13:30 Inredningsmästarna
14:50 John Torodes Australien
15:55 Konstapel Dawson
16:55 The Profit
17:55 The Hotel Inspector
18:55 Mord i paradiset
20:00 Morden i Midsomer
22:00 Miss Fisher´s Murder Mysteries
23:15 Mordet
00:15 Efterlyst
01:15 Southland
02:10 Miss Fisher´s Murder Mysteries
03:25 The Profit
04:15 Shark Tank
05:05 En plats i solen: vintersol

CNN

Viasat Film

07:00 Berättelsen om Askungen
09:00 Jönssonligan - Den Perfekta Stöten aka The Master Plan
11:00 Chef
13:00 La famille Bélier
15:00 Operasjon Arktis
17:00 Tarzan
19:00 The Circle AKA Cirkeln
21:20 Pompeii
23:10 As Above, So Below
01:00 Gimme Shelter
03:00 The East

Viasat Film Action

18:00 Dracula Untold
20:00 Alien Nation
22:00 Redirected

Viasat Film Classic

Viasat Film Nordic

Viasat Film Family

19:00 The Boxtrolls
20:40 Into the Woods
22:50 Dick Tracy
00:40 Bombay Dreams
02:10 Khumba
03:40 Wagons East!

TV4 Film

11:05 Tjejligan
13:40 Filth and wisdom Repris
15:20 Frankie and Johnny
17:15 Klara Repris
18:55 Jumanji
21:00 Fröken Sverige Repris
23:00 Ensam ung kvinna söker
01:10 The crow Repris
03:15 Damned United, The Repris

Canal+ First

Canal+ Hits

Canal+ Action

Canal+ Film HD

Canal+ Comedy

Canal+ Drama

Cartoon Network

Disney Channel

06:25 Star Wars Rebels
06:50 Kirby Buckets
07:15 Liv och Maddie
07:40 K.C. Hemlig agent
08:05 Pocahontas 2
09:20 7D
09:45 Gravity Falls
10:05 Austin & Ally
10:30 Austin & Ally
10:55 Austin & Ally
11:15 Austin & Ally
11:40 Austin & Ally
12:05 Austin & Ally
12:25 Austin & Ally
12:50 Austin & Ally
13:15 Jessie
13:35 Jessie
14:00 Jessie
14:25 Jessie
14:50 Jessie
15:10 Jessie
15:35 K.C. Hemlig agent
16:00 Här är ditt liv, Riley
16:20 Dog With A Blog
16:45 Liv och Maddie
17:10 K.C. Hemlig agent
17:35 Frostfeber
17:45 Danny Cunningham ? Skolans Ninja
18:00 Lab Rats
18:25 Supersjukhuset
18:50 Bilar Kortfilm
19:00 Janne Långben - The Movie
20:15 Bilar Kortfilm
20:19 Bilar Kortfilm
20:23 Bilar Kortfilm
20:30 Här är ditt liv, Riley
20:55 Jessie
21:20 7D
21:35 Dog With a Blog
22:00 Phil från framtiden
22:45 Dog With a Blog
23:10 Wander i galaxen
23:25 Shake It Up

SVTB

06:05 Raa-Raa - lejonet som låter
06:15 Max och Ruby
06:40 Masha och björnen
06:45 Biet Maya
07:00 Morgonshowen 07:00-10:00
07:01 Supertrion
07:15 Bing
07:25 Karsten och Petra
07:40 Äventyr i tid och rum
07:55 Le Macaron
08:00 Doktor McStuffins
08:25 Kate och Mim-Mim
08:40 Fixarna
08:45 Buskul
09:00 Disneydags
09:55 Lassie
10:20 Horseland
10:40 Deckar-Jack
10:50 Geronimo Stilton
11:15 Kapten Sabeltand - kungen på havet
11:30 Caspers skrämskola
11:40 Lassie
12:05 Zip Zip
12:15 Geronimo Stilton
12:40 Sommarlägret
12:50 Gumballs fantastiska värld
13:15 Nyfikna Nellie
13:25 Oddbods
13:30 Karamelli
13:45 Supergorillan
14:00 Katten, musen, tiotusen
14:10 Musiken har landat
14:20 Mitt liv som grej
14:30 Supertrion
14:40 Dinosaurietåget
14:55 Charlie och Lola
15:05 Fifi och blomsterfröna
15:15 Full fart i Verksta
15:25 Q Pootle 5
15:40 Lilla prinsessan
15:50 Katie Morag
16:05 Djungelboken
16:15 Yakari
16:30 Äventyr i tid och rum
16:40 Full fart i Verksta
16:50 Dinosaurietåget
17:05 Elias och räddningsteamet
17:20 Lilla prinsessan
17:30 Charlie och Lola
17:40 Äventyr i tid och rum
17:55 Ella Bella bingo
18:00 Visor med Doreen
18:05 Kate och Mim-Mim
18:15 Söndag med Sofia
18:16 Murklor och purklor
18:20 Regnbågsfamiljen
18:25 Vår restaurang
18:55 Söndag med Sofia
19:05 Min bror kollokungen
19:35 Tobbes guldbiljetter
19:50 Mitt livs värsta år igen
20:15 Unge greve Dracula
20:45 Bara på skoj
20:55 Gazoon
05:00 Timmy lamm
05:10 Lillys Bortomvik
05:15 Lunneskär
05:25 Hej Jycke
05:30 Sara och Anka
05:40 Gaspard och Lisa

SVT24

21:00 Landet runt - teckenspråkstolkat
21:45 Vänligen Lars Lerin
22:15 De okuvliga
22:45 Hundra procent bonde

VH1

DR1

06:25 Husdrømme
07:25 Løverne ved krokodillefloden
08:15 Havets kæmper
09:15 Verdens fedeste byer - Hongkong
10:00 Legend of Bagger Vance
12:00 Tvillinger med stjernedrømme
12:25 Danmarks Indsamling - Med egne øjne
12:55 Mary: Kronprinsesse med en sag
13:25 Sporløs
14:00 Made in Denmark II
14:40 Bonderøven
15:10 Kriminalkommissær Foyle
16:45 HåndboldSøndag: FC Midtjylland-Buducnost (k), direkte
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:05 Det vilde Australien
20:00 Bedrag
21:00 21 Søndag
21:40 Sporten
21:50 Maria Lang: Ikke flere mord
23:15 Johan Falk: Slutspil
01:00 Den perfekte forbrydelse?
01:50 DR1 Dokumentaren: Sådan svindles Danmark
02:35 Far, Mor og ADHD
03:20 Antikduellen
03:45 Kender du typen 2013
04:20 Hammerslag
05:00 Udsendelsesophør

DR2

07:30 Nyheder fra Grønland
08:00 DR2 Morgen
08:30 DR2 Morgen (G)
09:00 Koraltrekanten
09:50 Koraltrekanten
10:40 Koraltrekanten
11:30 Vi ses hos Clement
12:30 Vi ses hos Clement
13:30 Skadet af læger
14:00 Kan videnskaben spå om fremtiden?
14:50 DNA Detektiven - Eske Willerslevs vilde opdagelser
15:50 DNA Detektiven - Eske Willerslevs vilde opdagelser
16:50 DNA Detektiven - Eske Willerslevs vilde opdagelser
19:20 I den bedste mening - De spastiske børn
20:00 Hugh i Sverige
21:00 Felix og vagabonden
21:30 Vi ses hos Clement
22:30 Deadline
23:00 Vi går i krig: Afghanistan
23:30 JERSILD minus SPIN
00:15 60 Minutes
01:00 60 Minutes
01:45 Min generation
02:45 Helt hysterisk
03:15 Helt hysterisk

TCM

07:40 Dark Victory
09:25 Valley Of The Kings
10:50 Murder at the Gallop
12:10 Father Of The Bride
13:40 Texas Carnival
15:00 They Died With Their Boots On
17:15 Reunion in France
18:55 TCM Presents Under the Influence: Edward Norton
19:25 In This Our Life
21:00 Casablanca
22:40 Mr. Skeffington
00:45 Casablanca
02:25 Mr. Skeffington

tvguiden.se TV-guide & TV-tablå

Valid XHTML 1.0 Transitional